pl en
Zamów online

NASIONA CHIA – SUPER FOOD

Nie bez powodu mówimy na nie „nasionka mocy”
– gdyby miały nogi, wygrywałyby wszystkie
ultramaratony. Chia to prawdziwa eksplozja
składników odżywczych – spróbuj i czerp to dobro
pełnymi łykami.

Tajemnica azteckich wojowników

Chia była znana na terenie Ameryki Środkowej i spożywana już 5 000 lat temu. Majowie i Aztekowie doskonale zdawali sobie sprawę z jej niezwykłych właściwości i bardzo ją cenili w kuchni, medycynie, jako element religijnych rytuałów i walutę. Słowo chia oznacza siłę. Stosowali je także posłańcy, podczas całodziennych biegów oraz… azteccy wojownicy. Ponoć już jedna łyżka nasion dziennie zapewniała im wysoki poziom energetyczny i wytrzymałość potrzebną podczas długich kampanii wojennych. Dzisiaj my także staczamy wiele różnych zawodowych i prywatnych bitew, warto skorzystać z tej wiedzy i pójść w ślady starożytnych wojowników.

2 X WIĘCEJ
POTASU NIŻ BANANY

18 X WIĘCEJ
MAGNEZU NIŻ BROKUŁY

6 X WIĘCEJ
WAPNIA NIŻ MLEKO

4 X WIĘCEJ
BIAŁKA NIŻ CZERWONA FASOLA

4 X WIĘCEJ
ŻELAZA NIŻ SZPINAK

25% WIĘCEJ
BŁONNIKA NIŻ SIEMIĘ LNIANE

Nasiona chia
– super food

Nasiona chia, czyli nasiona szałwii hiszpańskiej, należą do tzw. superfoods. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że są zaliczane do najzdrowszej żywności na świecie i kryją w sobie wyjątkową kompozycję składników odżywczych, takich jak: błonnik, białko, kwasy omega 3 i 6, przeciwutleniacze, witaminy z grupy B i minerały.

Już mała ich porcja nie tylko dostarcza zadziwiająco dużo tych, niezbędnych dla naszego organizmu, wartości, ale też pomaga zaspokoić głód i nawodnić organizm – dzięki dużej zawartości błonnika i zdolności wiązania wody.

Chia to żywność naturalna i nieprzetworzona. Jej dobroczynny wpływ na ciało i umysł doceniają sportowcy, osoby dbające o zdrową dietę i wszyscy ci, którzy prowadzą aktywny tryb życia i potrzebują dużo pozytywnej energii.

Odkryj nasze produkty